Promna pokonana, Drogowiec Jedlińsk liderem!

Efektowne zwycięstwo, zresztą trzecie z rzędu odniósł GKS Drogowiec Jedlińsk, który pokonał przed własną publicznością LKS Promna. Dzięki temu, jedlińszczanie objęli przodownictwo w Campeon.pl Lidze Okręgowej.

Wygrana wcale nie przyszła tak łatwo, jakby się wydawało. Jeszcze przed meczem, trener Dariusz Mortka musiał dokonać korekt w składzie, bo osobliwego urazu doznał Kacper Nowakowski. Szansę otrzymał zatem nasz nowy bramkarz Filip Wietrzyński, który był jednocześnie jedynym młodzieżowcem, a do wyjściowej jedenastki wskoczył też Vadim Omelchuk.

Pierwsza połowa była długo dość wyrównana, a kapitalną okazję do objęcia prowadzenia zaprzepaścili goście, kiedy zmierzającą do siatki piłkę jakimś cudem wybił głową Vadim Omelchuk. Potem Drogowiec opanował już sytuację i ruszył do natarcia. Niedługo przed przerwą z lewej strony dośrodkował Piotr Dobosz, a w charakterystyczny dla siebie sposób nogę w gąszcz wepchnął Sebastian Wcibisz i tak uderzył piłkę, że ta znalazł drogę do bramki. Chwilę później było już 2:0, bo z rzutu karnego idealnie strzelił Sebastian Czerwiński.

Po przerwie grał już tylko zespół z Jedlińska, a udokumentował przewagę dwoma golami. Najpierw ładnym strzałem podwyższył Mykola Kharchuk, wykorzystując dogranie Sebastiana Wcibisza. Dzieła zniszczenia dokończył Michał Rdzanek, który trafił z bliska po zespołowej akcji, w której piłka przeszła jak po sznurku od własnego pola karnego do bramki rywala.

Drogowiec wygrał bardzo pewnie, a cieszy to, że na dobrym poziomie stała skuteczność, z którą ostatnimi czasy różnie bywało. Nasz team jest liderem, ale teraz poprzeczka trudności będzie się podnosić. Już za tydzień wyjeżdżamy do Gryfu Policzna na mecz, który zostanie rozegrany w sobotę 31 sierpnia, a rozpocznie się o godz. 17.

GKS DROGOWIEC JEDLIŃSK - LKS PROMNA 4:0 (2:0)