Jesteśmy liderem ligi okręgowej!

Niełatwo przyszła wygrana Drogowca Jedlińsk nad Polonią Iłża w 13. kolejce Tymex Ligi Okręgowej, ale najważniejsze, że nasz zespół zainkasował komplet punktów, dzięki czemu objął pozycję lidera. Bramki padały w końcówce pojedynku, co świadczy o walce do ostatniego gwizdka i determinacji prowadzącej do odniesienia wygranej.

Drogowiec przystąpił do tego meczu z pełną koncentracją i dość szybkim wykazaniem swojej wyższości nad przeciwnikiem. I trzeba przyznać, że na bramkę Polonii sunęły co rusz ataki, ale brakowało skuteczności. Były próby strzałów z pola karnego, były z dalszej odległości, ale zazwyczaj piłka mijała słupki, bądź poprzeczkę,

Im dalej w mecz, nasza ofensywa wyglądała bardziej nerwowo, a i w obronie pojawiły się błędy. Tak było po dwóch rzutach rożnych egzekwowanych przez gości, kiedy poloniści dochodzili do strzałów i całe szczęście, że na posterunku był Pape Amadou Samb

W ostatnim kwadransie pojedynku nastąpił wreszcie frontalny atak Drogowca. Najpierw w polu karnym rywala dobrze znalazł się Mykola Kharchuk i wreszcie pokonał bramkarza z Iłży. Potem bramek mogło paść jeszcze kilka, bo nasza drużyna zwyczajnie poszła za ciosem. Piłka znalazł drogę do siatki jeszcze raz, kiedy z dość bliska trafił Kacper Wnuk, ustalając tym samym wynik spotkania.

Jak się później okazało, wygrana dała nam fotel lidera Tymex Ligi Okręgowej. Do zakończenia rundy jesiennej pozostały jeszcze dwie kolejki. W niedzielę 14 listopada, Drogowiec Jedlińsk zmierzy się na wyjeździe z Młdzikiem Radom. Natomiast w sobotę 20 listopada zakończymy rundę, meczem u siebie z SKS Potworów.

DROGOWIEC JEDLIŃSK - POLONIA IŁŻA 2:0 (0:0)
Mykola Kharchuk (78.), Kacper Wnuk (85.)
Drogowiec Jedlińsk: Pape Amadou Samb - Filip Lech (87. Przemysław Maj), Adrian Kobza, Dariusz Mortka, Piotr Dobosz, Michał Rdzanek (46. Marcel Rabiański, 75. Paweł Golec), Dominik Woźniak, Mateusz Midziołek (63. Bartłomiej Zenik), Mykola Kharchuk, Kacper Nowocień, Kacper Wnuk.