Sporo pozytywów po zwycięskim meczu w Promnej

Fajnie wyglądająca gra, pięć zdobytych bramek, dużo młodzieży i jedenastu wychowanków na boisku - Drogowiec Jedlińsk ma powody do zadowolenia po wygranym, wyjazdowym sparingu z LKS-em Promna. Popadać w euforię oczywiście nie można, bo wciąż pojawiają się mankamenty, które trzeba sukcesywnie eliminować.

Zwłaszcza pierwsza połowa była dobra w wykonaniu naszego zespołu. Składne akcje ofensywne, efektowne bramki po wypracowanych sytuacjach, pewność w obronie i kontrola nad spotkaniem - to wszystko sprawiało, że przewaga Drogowca była aż nadto widoczna.

Wynik otworzył Jakub Miałkowski, który z ostrego kąta, ale z dużym spokojem pokonał bramkarza rywali. Kilka minut później, ten sam zawodnik sprytnie zagrał z rzutu wolnego do Piotra Dobosza, który ostro dośrodkował, Maciej Szczepanik trafił co prawda w golkipera, ale dobitka Adriana Kobzy okazała się już skuteczna. Jeszcze przed przerwą, gola dołożył Kamil Płaskociński, otrzymawszy piłkę przed pole karne od Jakuba Miałkowskiego.

W drugiej połowie, blok defensywny i środek pola został pozostawiony młodym piłkarzom i brak doświadczenia był już widoczny. Aczkolwiek, nastolatkowie z Jedlińska też poczynali sobie dzielnie. Na 4:0 wynik podwyższył Mateusz Kołodziejczyk, który na pełnej szybkości, wytrzymał presję obrońcy i trafił w długi róg bramki przeciwnika. Podobnie zresztą jak Bartłomiej Zenik - zdobywca piątej bramki dla Drogowca w bardzo podobnych okolicznościach.

Promna zdołała zdobyć dwie bramki, obie po błędach naszej defensywy, ale i to nie umniejsza zbytnio oceny występu zdecydowanej większości piłkarzy Drogowca.

- Sparing na pewno pozytywny, pokazujący, że młodzież mocno walczy o miejsce w składzie i to na pewno cieszy. Widać też, że nowi zawodnicy rozumieją się z nami coraz lepiej i z pewnością wydatnie pomogą nam już w walce o ligowe punkty - ocenia trener Dariusz Mortka.

LKS PROMNA - DROGOWIEC JEDLIŃSK 2:5 (0:3)