Przygotowania zakończone, gramy puchar w Głowaczowie

GKS Drogowiec Jedlińsk wrócił do Campeon.pl Ligi Okręgowej, ale zanim zainauguruje te rozgrywki, czeka go wyjazdowa konfrontacja w Mirax Pucharze Polski z Legionem Głowaczów. Mecz zaplanowano na niedzielę 11 sierpnia, a jego początek na godz. 17.

Drużyna grającego trenera Dariusza Mortki ma za sobą intensywny okres przygotowawczy. Piłkarze trenowali ciężko trzy razy w tygodniu, a czwartą jednostką był weekendowy sparing. W meczach kontrolnych, Drogowiec wygrał z LKS Promna 4:2, Jodłą Jedlnia-Letnisko 3:2 oraz przegrał z Zamłyniem Radom 1:2 i Radomiakiem II Radom 3:6.

Jak już informowaliśmy, w zespole zaszły niewielkie zmiany. Jeszcze w czerwcu podziękowano Konradowi Tkaczykowki (znalazł angaż w drużynie innego beniaminka "okręgówki" - Królewskich Jedlnia), a do jedlińskiej ekipy dołączyli: Grzegorz Skowroński (ostatnio LKS Promna), Sebastian Wcibisz (Akcja Jastrzębia), a dojdą jeszcze: Jakub Kraszewski (KS Warka) i Bartłomiej Kowalczyk (Zodiak Sucha).

- Stawiamy też mocniej na wychowanków, którzy coraz skuteczniej walczą o miejsce w składzie. Wciąż rozglądamy się jeszcze za wzmocnieniami, ale nie chcemy już uzupełnień, a jeśli trafi się piłkarz, który będzie chciał u nas grać, musi być autentycznym wzmocnieniem - tłumaczy Dariusz Mortka.

Pierwszy, oficjalnym mecz w tym sezonie Drogowiec rozegra w niedzielę 11 sierpnia, kiedy w ramach Mirax Pucharu Polski zmierzy się na wyjeździe z Legionem Głowaczów. W spotkaniu, które rozpocznie się o godz. 17 może, według przepisów związkowych) zagrać tylko jeden obcokrajowiec, a zespół z Jedlińska ma ich w składzie trzech. To szansa do pokazania się dla innych zawodników.

KADRA GKS DROGOWIEC JEDLIŃSK NA SEZON 2019/2020

Bramkarze
Pape Amadou Samb (Senegal)
Dawid Król

Obrońcy
Maksym Kobylarczyk
Vadim Omelchuk (Ukraina)
Kacper Nowakowski
Grzegorz Skowroński
Dariusz Mortka

Pomocnicy
Piotr Dobosz
Kacper Michalski
Bartosz Sobkowiak
Mykola Kcharchuk (Ukraina)
Ernest Pawelec
Sebastian Czerwiński
Bartłomiej Grzywacz
Jakub Czyż
Dominik Woźniak

Napastnicy
Bartłomiej Zenik
Jakub Kraszewski
Michał Rdzanek
Sebastian Wcibisz

Trenerzy
Dariusz Mortka
Ernest Pawelec

Kierownik drużyny
Sławomir Molenda

Fizjoterapeuta
Tomasz Kubryn