Pechowy Puchar Polski - Królik wracaj do zdrowia!

W takich meczach, jak ten rozgrywany przed Drogowca Jedlińsk w Głowaczowie z Legionem, wyniki schodzą na dalszy plan. Koszmarnej kontuzji w tym spotkaniu doznał nasz 17-letni bramkarz Dawid Król, którego czeka teraz półroczna przerwa w treningach. Najważniejsze jednak, żeby "Królik" wrócił do pełni zdrowia! Do sportu wróci silniejszy!

Cała sytuacja miała miejsce w 18. minucie, kiedy Dawid Król, piękną paradą wybił zmierzającą w okienko piłkę. Niestety, upadł tak nieszczęśliwie, że staw łokciowy uległ degradacji. Wezwana karetka pogotowia przyjechała bardzo szybko i odwiozła naszego piłkarza do szpitala. Tam okazało się, że zwichnięcie jest tak poważne, że nastawienie stawu musiało odbyć się w pełnej narkozie. Lekarze stwierdzili, że przy takiej kontuzji, leczenie i rehabilitacja potrwa około sześciu miesięcy.
Trzymamy kciuki Dawid, czas szybko minie!

Powyższa sytuacja na pewno wpłynęła na postawę drużyny Drogowca. Jedlińszczanie prowadzili po szybkim trafieniu Michała Rdzanka, ale końcówka pierwszej połowy ułożyła się fatalnie. Dwukrotnie do prostopadłych podań wyszedł napastnik gospodarzy Damian Lisiewski i dwukrotnie trafił do siatki.

Po przerwie, Drogowiec dominował, ale bramki nie chciały padać. Wreszcie wyrównał Bartłomiej Zenik, a Legion "puchł' w oczach. Zdecydowanie lepiej przygotowani fizycznie piłkarze z Jedlińska powinni ten mecz rozstrzygnąć w regulaminowym czasie gry. Niestety, rzut karny egzekwowany w 72. minucie przez Kacpra Michalskiego obronił Piotr Król.

Bramkarz Legionu został też bohaterem "jedenastek", które decydowały o awansie. Jedną odbił, a drugiej bronić nie musiał, bo piłka poszybowała nad poprzeczką. Pape Amadou Samb zdołał wybronić jednego karnego i do drugiej rundy Mirax Pucharu Polski awansował zespół z Głowaczowa.

LEGION GŁOWACZÓW - GKS DROGOWIEC JEDLIŃSK 2:2 (2:1, karne 4:3)
Bramki:
Lisiewski (41., 45.) - Rdzanek (6.), Zenik (67.)
Drogowiec: Król (19. Samb) - Omelchuk (19. Grzywacz), Nowakowski, Kobylarczyk, Skowroński, Pawelec, Michalski, Woźniak (46. Czyż), Czerwiński (46. Dobosz), Wcibisz (46. Zenik), Rdzanek.