Drogowiec umocnił się na czele ligi okręgowej

Na kolejkę przed końcem rundy jesiennej, Drogowiec Jedlińsk został samodzielnym liderem Tymex Ligi Okręgowej. Stało się to po efektownym zwycięstwie jakie nasz zespół odniósł w wyjazdowym meczu z Młodzikiem Radom.

Od samego początku, podopieczni trenera Marcina Sikorskiego dyktowali warunki gry na boisku. Wynik spotkania szybko mógł otworzyć Kacper Nowocień, ale po jego dobrym strzale z pola karnego, piłka trafiła w bramkarza miejscowych. Chwilę później to Młodzik powinien prowadzić, ale w sytuacji sam na sam, napastnik miejscowych nie wcelował w bramkę.

Po tym sygnale ostrzegawczym, koncentracja w ekipie Drogowca wzrosła, a przewaga nie podlegała dyskusji. Udokumentowana została dość szybko, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Adrian Kobza główkował w poprzeczkę, ale zmierzającą w pole futbolówkę uderzył z powietrza tzw. nożycami i zdobył przepiękną bramkę.

Co prawda chwilę później kontuzja zmusiła do opuszczenia boiska Kacpra Wnuka, ale obraz gry nie uległ zmianie, a drugi gol wisiał w powietrzu. Zdobył go wreszcie Kacper Nowocień, który będąc kilkanaście metrów od bramki, nabrał na strzał obrońcę, a za moment, niezwykle precyzyjnym trafieniem podwyższył wynik meczu.

Młodzik próbował nadal grać w piłkę, nie trzymał się kurczowo obrony i trzeba przyznać, że zaraz po przerwie miał bardzo fajny fragment gry. Po niespełna kwadransie, wyszliśmy jednak z kontrą, a z futbolówką popędził Filip Lech i będąc oko w oko z bramkarzem, posłał piłkę idealnie pomiędzy niego, a słupek.

Z gospodarzy uszło powietrze, a Drogowiec był tego dnia pazerny na gole. Strzałem z okolic szesnastki podwyższył Mateusz Midziołek, a wynik ustalił Bartłomiej Zenik, który dostał dobrą piłkę na lewej stronie boiska, wbiegł w pole karne i uderzeniem "po długim rogu", umieścił piłkę w siatce.

- Zagraliśmy dziś bardzo konsekwentnie, nie zdekoncentrował nas też fakt, że gramy z ostatnią drużyną w tabeli. Wykonaliśmy dobrze założenia taktyczne i odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo - ocenia Marcin Sikorski, trener Drogowca.

MŁODZIK RADOM - DROGOWIEC JEDLIŃSK 0:5 (0:2)
Bramki: Adrian Kobza (21.), Kacper Nowocień (37.), Filip Lech (59.), Mateusz Midziołek (67.), Bartłomiej Zenik (86.)
DROGOWIEC JEDLIŃSK: Pape Amadou Samb - Paweł Golec, Adrian Kobza, Dariusz Mortka, Piotr Dobosz, Filip Lech (69. Przemysław Maj), Dominik Woźniak, Mateusz Midziołek, Mykola Kharchuk (71. Marcel Rabiański), Kacper Nowocień (78. Sebastian Kiełbasa), Kacper Wnuk (23. Bartłomiej Zenik).
Trener: Marcin Sikorski

Foto: Piotr Nowakowski