Bezapelacyjne, wyjazdowe zwycięstwo z Zawiszą Sienno!

Tak się bawi i wygrywa Drogowiec! - mogli po raz drugi w tym sezonie Campeon.pl Ligi Okręgowej zaśpiewać po zakończeniu meczu piłkarze Drogowca Jedlińsk. Tym razem zespół grającego trenera Dariusza Mortki nie dał szans Zawiszy Sienno, grając na jego stadionie. Wygrana mogła, a nawet powinna być nawet bardziej okazała.

Już podaj druga akcja meczu przyniosła naszemu zespołowi bramkę, ale okazało się, że jej strzelec - Piotr Dobosz, znajdował się na pozycji spalonej. Chwilę później już wątpliwości nie było kiedy właśnie Piotr Dobosz zdecydował się na płaski strzał z okolic "szesnastki", a piłka wylądowała w siatce.

Zawisza wcale nie rzucił się do odrabiania strat, bo jedlińszczanie najzwyczajniej mu na to nie pozwalali. Sami przeprowadzali wiele akcji, ale albo zbyt kunktatorskich, albo po prostu tego dnia zawodziły celowniki. Bodaj najlepszą okazję miał Sebastian Wcibisz, kiedy piłkę w polu karnym wyłożył mu jak na patelni Grzegorz Skowroński, ale "Sonia" niezbyt precyzyjnie uderzył piłkę i ta wylądowała w rękach bramkarza gospodarzy.

Podwyższenie padło, kiedy po dośrodkowaniu Piotr Dobosza, interweniujący w polu karnym, były reprezentant Polski Rafał Lasocki, zagrał ręką, a "jedenastkę" na gola zamienił Sebastian Czerwiński.

Po przerwie, Drogowiec nie forsował już zbytnio tempa, ale i tak stwarzał klarowne sytuacje podbramkowe. I znów trafił do siatki, a ściślej uczynił to Bartłomiej Zenik, ale... znajdował się na spalonym. Kilka minut później, będąc tylko przed golkiperem miejscowych, przegrał ten pojedynek.

Strzałów z dystansu próbowali: Kacper Michalski, Michał Rdzanek, a potem Dominik Woźniak i Vadim Omelchuk, ale piłka nie chciała wpaść do bramki. Niemniej, zwycięstwo było w pełni zasłużone, bo Zawisza właściwie ani razu nie zagroził Drogowcowi.

W kolejnym meczu, nasza drużyna podejmie LKS Promna. Ten mecz rozegrany zostanie w niedzielę 25 sierpnia, a rozpocznie się godz. 16.

ZAWISZA SIENNO – GKS DROGOWIEC JEDLIŃSK 0:2 (0:2)
Dobosz (8.), Czerwiński (37. - karny)
Drogowiec: Samb - Nowakowski, Mortka, Kobylarczyk, Skowroński, Dobosz (81. Grzywacz), Kcharchuk (77. Omelchuk), Michalski, Rdzanek (83. Rabiański), Wcibisz (61. Zenik), Czerwiński (71. Woźniak).