Zwycięski powrót Drogowca Jedlińsk do ligi okręgowej

Nie było co prawda łatwo, lekko i przyjemnie, ale najważniejsze, że GKS Drogowiec Jedlińsk wygrał na inaugurację rozgrywek w Campeon.pl Lidze Okręgowej. W pokonanym polu została Szydłowianka Szydłowiec. Warto dodać, że nasz zespół zwyciężył zupełnie zasłużenie, wykazując się wolą walki i determinacją do samego końca.

Przed meczem odbyła się miła uroczystość. Prezes Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Sławomir Pietrzyk oraz członek zarządu ROZPN Sławomir Michałkiewicz wręczyli drużynie Drogowca puchar za awans oraz komplet strojów. Oprócz zespołu, gratulacje i nagrody odbierał prezes Drogowca Zygmunt Kobylarczyk.
Wcześniej, sędziów i zespoły wyprowadzali najmłodsi adepci Szkółki Piłkarskiej Drogowca Jedlińsk (na zdjęciu).

W meczu jedlińszczanie byli lepsi i bardziej konsekwentni w swoich poczynaniach. Już na samym początku wynik mógł otworzyć Maksym Kobylarczyk, ale nieczysto trafił w piłkę i bramkarz Szydłowianki Patryk Czarnota zdołał ją złapać. Drogowiec napędzał coraz bardziej, aż wreszcie do dośrodkowanej piłki świetnie wyszedł Sebastian Wcibisz i w pełnym biegu, uderzeniem głową, dał gospodarzom prowadzenie.

Jeszcze przed przerwą były szanse na podwyższenie wyniku, ale w końcówce pierwszej połowy to goście zaczęli nacierać na naszą bramkę. Zdołaliśmy przetrzymać ten zryw rywala i rezultat pozostał bez zmian.

Kiedy w drugiej połowie kontrolowaliśmy przebieg gry, jeden z wypadów Szydłowianki zakończył się wyrównaniem. Przy dośrodkowaniu z prawej strony, doszło do nieporozumienia pomiędzy Dariuszem Mortką i Pape Sambą z czego skorzystał Arkadiusz Siwak, zdołał "dziubnąć" przepuszczoną piłkę, a ta wpadła do siatki.

Drogowiec ruszył jednak do decydującego natarcia. Wyglądało na to, że nasi piłkarze są lepiej przygotowani kondycyjnie, bo z minuty na minutę uzyskiwali przewagę. Golem udokumentował ją wreszcie Bartłomiej Zenik, który najprzytomniej zachował się w zamieszaniu podbramkowym. Warto też dodać, że chwilę wcześniej pojawił się na boisku.

W ostatnich minutach Szydłowianka nie miała już sił na ataki. Drogowiec przypieczętował zaś przewagę kolejnym golem. Tym razem w "szesnanstce" najlepiej zachował się prowadzony niedługo wcześniej Dominik Woźniak, a sędzia spotkania Daniel Maciejewski, nie wznawiał już meczu.

GKS DROGOWIEC JEDLIŃSK - SZYDŁOWIANKA SZYDŁOWIEC 3:1 (1:0)
Wcibisz (26.), Zenik (79.), Woźniak (90+3.) - Siwak (68.)
Drogowiec: Samb - Nowakowski, Mortka, Kobylarczyk, Skowroński, Pawelec (46. Rdzanek), Kcharchuk (82. Omelchuk), Michalski, Dobosz, Wcibisz (72. Zenik), Czerwiński (85. Woźniak).
Szydłowianka: Czarnota - Czarnecki (72. Winter), Szewczyk, Pawelec (46. Sadza), Łęcki, Siwak, Bednarek (87. Nowek), Wójcik (83. Wiaderek), Pakholok, Kozicki (20. Kobel), Bińkowski (31. Śledź).