Rusza liga - inauguracja z Szydłowianką Szydłowiec!

Jako beniaminek Campeon.pl Ligi Okręgowej, Drogowiec Jedlińsk rozegra pierwszy ligowy przed własną publicznością. Już w czwartek, nasz zespół podejmie nieobliczalną Szydłowiankę Szydłowiec. Początek meczu o godz. 16. Zapraszamy kibiców całymi rodzinami, zwłaszcza, że przed spotkaniem czeka nas miła uroczystość.

Inauguracja rozgrywek w Jedlińsku zapowiada się naprawdę interesująco. Nasz przeciwnik to klub z dużymi tradycjami, przeszłością trzecioligową i ambicjami powrotu do lat świetności. "Niebiescy" nie poczynili może latem jakichś mega wzmocnień, ale już osoba nowego trenera Piotra Dejworka, znamionuje inny styl i inną jakość drużyny.

Drogowiec wystawi do boju sprawdzoną w A-klasowych bojach drużynę, choć rzecz jasna zabraknie w jej szerach Dawida Króla, młodego bramkarza, który podczas niedzielnego meczu pucharowego doznał skomplikowanej kontuzji stawu łokciowego. W jego miejsce sprowadzono w błyskawicznym tempie dwóch 18-latków: Jakuba Kobylarczyka i Filipa Wietrzyńskiego. Pierwszy wraca po przerwie spowodowanej urazem, jest zawodnikiem klubu i został zgłoszony do rozgrywek. Drugi jest piłkarzem Broni Radom i jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, już na czwartkowy pojedynek zostanie potwierdzony do Drogowca.

Pech nie opuszcza jednak naszego zespołu, bo na ostatnim treningu, kontuzji stawu skokowego, nabawił się z kolei, pozyskany z Radomiaka Radom, wartościowy pomocnik młodego pokolenia, Mateusz Makowski. W tej sytuacji, jego debiut przed jedlińską publicznością, już w pierwszym meczu, jest raczej wykluczony.

- Jest takie powiedzenie, że "co nas nie zabije, to nas wzmocni". Musimy radzić sobie bez kontuzjowanych piłkarzy, ale na szczęście kadrę mamy szeroką i mogą grać inni - podkreśla trener Drogowca Dariusz Mortka. - Pierwszy mecz to zawsze spora niewiadoma, ale jak w każdym pojedynku, walczymy o zwycięstwo. Chcemy udanie wejść w rozgrywki, ale mamy też w sobie dużo pokory i na pewno z dużym szacunkiem będziemy podchodzić do każdego rywala.

GKS DROGOWIEC JEDLIŃSK - SZYDŁOWIANKA SZYDŁOWIEC, czwartek 15 lipca, godz. 16.

Rozkład pozostałych meczów u siebie:
DROGOWIEC JEDLIŃSK - LKS PROMNA, niedziela 25 sierpnia, godz. 16
DROGOWIEC JEDLIŃSK - ORZEŁ WIERZBICA, środa 4 września, godz. 17
DROGOWIEC JEDLIŃSK - ENERGIA KOZIENICE, sobota 14 września, godz. 16
DROGOWIEC JEDLIŃSK - POWIŚLANKA LIPSKO, sobota 28 września, godz. 16
DROGOWIEC JEDLIŃSK - KRÓLEWSCY JEDLNIA, niedziela 13 października, godz. 15
DROGOWIEC JEDLIŃSK - CENTRUM RADOM, sobota 26 października, godz. 13
DROGOWIEC JEDLIŃSK - MAZOWSZE GRÓJEC, niedziela 10 listopada, godz. 13