Przygotowania w pełni, a w sobotę z Radomiakiem

Połowę okresu przygotowawczego do sezonu w Campeon.pl Lidze Okręgowej mają za sobą seniorzy GKS Drogowca Jedlińsk. W międzyczasie drużyna rozegrała sparing z głównym kandydatem do awansu, do IV ligi - Zamłyniem Radom, a sobotę 27 lipca skonfrontuje siły z Radomiakiem II Radom, na wyjeździe.

Najpierw nieco o personaliach, bo kwestia ta bardzo interesuje kibiców. Jak już informowaliśmy wzmocnił nas Grzegorz Skowroński z LKS-u Promna, a od tygodnia w treningach bierze udział najlepszy strzelec Akcji Jastrzębia - Sebastian Wcibisz. Ponadto z wypożyczenia do KS Warka wrócił Jakub Kraszewski.

- Nie ściągamy nikogo na siłę, bo mamy liczną kadrę i mając piłkarzy o podobnej klasie sportowej, wolimy dać szansę naszym wychowankom. Pilnie obserwujemy rynek, zwłaszcza w wyższych ligach, jesteśmy w kontakcie z wieloma piłkarzami, bo jeśli mamy pozyskać jakiegoś zawodnika, to takiego, który będzie autentycznym wzmocnieniem zespołu - tłumaczy trener Dariusz Mortka.

W ostatnim sparingu, Drogowiec przegrał z Zamłyniem 1:2, tracąc oba gole po rzutach karnych. Jedlińszczanie także zdobyli bramkę z "jedenastki", a skutecznym egzekutorem okazał się Piotr Dobosz.

W sobotę 27 lipca dojdzie do bardzo ciekawej konfrontacji z Radomiakiem II Radom. Nasi rywale występują w IV lidze, a w tym meczu wystąpią w bardzo silnym składzie, bo zagrają wszyscy, którzy nie znaleźli się w składzie na inaugurację Radomiaka w Fortuna 1. Lidze z GKS Tychy. Początek tego spotkania na bocznym boisku Radomiaka przy ul. Struga 63 (wjazd od 11 Listopada) o godz. 10.30.