OBÓZ SPORTOWY - ważne informacje na wyjazd !

W dniu dzisiejszym przedstawiamy istotne informacje, które powinni znać rodzice zawodników oraz uczestnicy obozu sportowego.

Obóz realizowany będzie w Ośrodku Sportowo - Szkoleniowym "REKORD" w miejscowości Bielsko-Biała ul. Startowa 13, Powiat Bielsko-Biała, Województwo Śląskie. Zakwaterowanie: Szkoła Mistrzostwa Sportowego – klasy szkolne. Obóz odbędzie się w terminie 9-16 sierpień. Wyjazd 9 sierpnia (czwartek) o godz. 7:00 ze stadionu w Jedlińsku. Powrót w dniu 16 sierpnia, wyjazd ze miejsca obozu o godz. 10:00, odbiór dzieci w Jedlińsku w godzinach 17:00-19:00.

Poniżej ważne informacje, Prosimy o wnikliwe zapoznanie się.

Obsada personalna obozu:

Łukasz Kurek - kierownik wypoczynku (ukończone studia wyższe)

Paweł Marchewka - trener/wychowawca (ukończone studia wyższe)

Ernest Pawelec - trener/wychowawca (ukończone studia wyższe)

Łukasz Gołda - trener/wychowawca (ukończone studia wyższe)

Telefony kontaktowe:

Kierownik Obozu - Łukasz Kurek tel. 669-049-783

Ośrodek "REKORD" tel. 33 814-69-41, 829-961-013

Opieka medyczna:

Ośrodek Zdrowia w odległości do 2 km od miejsca obozu.

Łukasz Kurek, Paweł Marchewka, Ernest Pawelec, Łukasz Gołda - przeszkoleni w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wszyscy uczestnicy obozu w czasie jego trwania będą ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Program realizacji obozu sportowego obejmuje:

DZIAŁANIA EDUKACYJNO - WYCHOWAWCZE

1. Zapoznanie się z regulaminem ośrodka i zgrupowania, przepisami BHP i ppoż., poruszanie się po drogach (w górach).

2. Podział na grupy obozowe, wybór przewodniczących grup, rady obozowej i przewodniczącego obozu.

3. Promocja zdrowia (zachowanie czystości na miejscu obozu, pogadanki na temat zdrowego stylu życia).

4. Integracja uczestników.

5. Zasady dobrego zachowania, kształtowanie kultury osobistej.

DZIAŁANIA SZKOLENIOWO-REKREACYJNE

1. Poprawa ogólnego stanu sprawności fizycznej i kondycji, regeneracja organizmu, aktywny wypoczynek poprzez realizację zaplanowanych zajęć.

2. W ramach obozu i zajęć będziemy realizować:

- gry i zabawy ruchowe, konkursy sportowe,

- wycieczki piesze i autokarowe w pobliskie góry i okoliczne miejscowości,

- zajęcia na boiskach piłkarskich, rozgrywanie meczy kontrolnych,

- video analizy z rozgrywania meczy,

- zajęcia w wodzie ( wyjazdy na basen),

- wyjazd na mecz ekstraklasy Piast Gliwice – Legia Warszawa - kulturalne kibicowanie,

WYPOSAŻENIE UCZESTNIKA OBOZU:

Ubranie dostosowane do pory roku, jedno ubranie wyjściowe (np. do kościoła, na wycieczkę), ubranie sportowe klubowe (dres, koszulka treningowa), strój meczowy, piłka - te rzeczy zabezpieczy i wyda zawodnikom klub, obuwie (korki, halówki, klapki na basen, buty sportowe - wyjściowe), stroje sportowe do treningów piłkarskich, nieprzemakalna kurtka lub ortalion, bielizna na każdy dzień, nakrycie głowy (czapka z daszkiem), kąpielówki, czepek, kosmetyki i środki higieny osobistej (pasta, szczoteczka, mydło, szampon), duży ręcznik, dwa małe ręczniki, chusteczki higieniczne, krem, długopis i notes, saszetka na pieniądze kieszonkowe.

Wyposażmy dziecko w legitymację szkolną, dowód osobisty lub paszport oraz kartkę z adresem wypoczynku i telefonami kontaktowymi do rodziców i opiekunów.

Zadbajmy aby w bagażu nie było zapałek, zapalniczki, ostrych przedmiotów, kart do gry, scyzoryka oraz lekarstw (najwyżej plastry opatrunkowe), lekarstwa, które dziecko stale przyjmuje z informacją do opiekuna i kartką z Imieniem i Nazwiskiem oraz sposobem dawkowania.

Karty kwalifikacyjne będzie podpisywał każdy rodzic i zawodnik. Karty będą wydawane na najbliższych treningach oraz są do pobrania w siedzibie klubu.

Przykładowy plan dnia obozowego:

Godz. 7.00 Pobudka..

Godz. 7.00-7.30 Poranny rozruch gimnastyczno-biegowy.

Godz. 7.30-8.00 Toaleta poranna i przygotowanie do śniadania.

Godz. 8.00-8.30 śniadanie w stołówce

Godz. 8.30-9.15 odpoczynek – zajęcia teoretyczne

Godz. 9.15-9.30 Przygotowanie do treningu na boisku.

Godz. 9.30-11.15 Zajęcia programowe/trening/sparing.

Godz. 11.15-12.00 Kąpiel po treningu, odpoczynek do obiadu

Godz. 12.00-13.00 Omówienie treningu i planu ćw. poszczególnych zawodników.

Godz. 13.00-13.30 Obiad w stołówce ośrodka

Godz. 13.30-14.30 Odpoczynek po obiedzie.

Godz. 14.30-16.15 Zajęcia programowe/trening/sparing

Godz. 16.15-18.00 Kąpiel po treningu, odpoczynek, czas wolny

Godz. 18.00-18.30 Kolacja w stołówce..

Godz. 18.30-19.30 odpoczynek –omówienie planu zajęć na kolejny dzień..

Godz. 19.30-22.00 czas wolny, gry i zabawy na wolnym powietrzu.

Godz. 22.00-7.00 cisza nocna.

Firma przewozowa obsługująca wyjazd: Marcin Jarząbek - przewozy krajowe i zagraniczne, Reczków 24a, 26-680 Wierzbica tel. 602-70-98-47, email: m_jarzabek@op.pl, www.marcinjarzabek.pl

Wypoczynek jest zgłoszony do Kuratorium Oświaty w Warszawie - Delegatura w Radomiu ul. Żeromskiego 53, 26-600 Radom pod numerem: 34379/MAZ/2018-L, www.wypoczynek.men.gov.pl