Niepokonani - nawet lider nie dał rady u siebie!

To był absolutny hit Decathlon 5. Ligi, bo na stadionie w Falęcicach spotkali się lider - LKS Promna, będący gospodarzem spotkania i wicelider - Drogowiec Jedlińsk. Nie tylko fakt zajmowanych miejsce stanowił o szlagierze kolejki, ale również to, że oba zespoły wygrały wszystkie dotychczasowe mecze ligowe i pucharowe w tym sezonie,

Mecz lepiej zaczął Drogowiec, ale przy dwóch klarownych sytuacjach podbramkowych zabrakło nieco precyzji i szczęścia. Miejscowi odpowiedzieli szybko i skutecznie. Jakub Sosnowski dopadł do opuszczonej w polu karnym piłki i ofiarnym wślizgiem dał swojej drużynie prowadzenie.

Przed przerwą, obie ekipy próbowały jeszcze zmienić wynik, ale bramki nie padły. Druga połowa była lepsza dla Drogowca. Najpierw Bartłomiej Zenik okazał się sprytniejszy od obrony LKS-u, a kilkanaście minut później w sowim stylu - przy pełnej determinacji - Patryk Szubiński dał prowadzenie jedlińszczanom.

Promna nie odpuszczała i tuż przed końcem dopięła swego. Walkę w polu karnym wygrał Kacper Jadacki i doprowadził do remisu.

To był dobry, wyrównany mecz, w którym piłkarsko lepszy był Drogowiec, ale szukająca prostych sposobów gry Promna, także była groźna. Podział punktów wydaje się więc sprawiedliwy.

LKS PROMNA - DROGOWIEC JEDLIŃSK 2:2 (1:0)
Jakub Sosnowski (20.), Kacper Jadacki (88.) - Barłomiej Zenik (56.), Patryk Szubiński (76.)
DROGOWIEC JEDLIŃSK: Pape Amadou Samb - Filip Lech, Kacper Nowakowski, Dariusz Mortka, Robert Wroński, Payryk Skuza (81. Kacper Wojciechowski), Dominik Woźniak, Mykola Kharchuk, Michał Rdzanek, Bartłomiej Zenik, Patryk Szubiński.
Trener: Dariusz Mortka